طراحی سایت


پایگاه اطلاع رسانی عزم راسخ
این جنگ جنگ اراده هاست،جنگ عزم های راسخ است."امام خامنه ای"
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 8 مرداد 1392 توسط سید رحمان هاشمی

یکی از نگرانی های دانشمندان و مردم در این عصر، گرم شدن یا سرد شدن کره زمین است.در این مطلب به تشریح نکات ساده و قابل درک از  ان میپردازیم.

    
به گزارش گروه اجتماعی عزم راسخ: فرضیه های زیادی در مورد گرم شدن یا سرد شدن تدریجی زمین موجود است که خیلی از ان ها به نسبت ابطال شده یا در دست برسی بشتر توسط دانشمندان است.
در گذشته های نه چندان دور بیشتر نظرات به سرد شدن زمین بود تا گرم شدن ان،چون بیشتر صحبت از عصر های یخ بندان و بلایای مربوط به ان بود و بیشتر دانشمندان حول این پدیده مانور میدادند،ازاین گذشته عوامل موثر در گرم شدن هوا در گذشته کمتر بود و بیشتر هوا متعادل بود.پس این انتظار نمیرفت که دانشمندان نگران اوضاع اب و هوا باشند و به موضوعات دیگر میپرداختند.
اما به دوره معاصر و عصر پیشرفت صنعتی بشر و کشف منابع فسیلی و افزایش جمعیت جهان میپردازیم.در این دوره با پیشرفت صنعتی بشر و به دنبال ان افزایش جمعیت در قاره های مختلف باعث یک سری تغیراتی در اکوسیستم شد. وقتی جمعیت رو به افزایش گذاشت به دنبال ان نیاز به منابع انرژی هم بیشتر شد حالا سوال اینجاست که این منابع چه هستند و از کجا تامین میشوند؟
اولین گزینه ای که به ذهن میرسد سوخت های فسیلی است.این سوخت ها عبارت اند از نفت خام ، گاز و زغال سنگ که از نفت خام انواع محصولات ضروری برای بشر به وجود میاید.این سوخت ها با استفاده بشر تبدیل به گازها و موادی میشوند که مستقیما با پدیده گرم شدن زمین در ارتباط است و سهم مهمی از ان را به خود اختصاص میدهد.و در شهر ها باعث مشگلات عدیده ای شده است.در ادامه باید به روند نابودی جنگل ها که از ان ها به عنوان ریه های زمین یاد میشود،اشاره کرد.این مطلب چندین دلیل دارد که از مهمترین ان احساس نیاز بیشتر مردم به محصولات چوب جنگل و گسترش خانه سازی و جاده سازی در ان است.که این موضوع در کشور خودمان به بحث جدی برای مسولین تبدیل نشده است و سوداگران برج سازی در گشور خصوصا در مناطق خوش اب و هوای شمال با قطع بی رویه درختان و ساخت ویلا های گران قیمت به فکر جیب خودشان هستند نه محیط زیست.پس وقتی درخت ها کم شوند الوده گی در زمین زیاد میشود.
در نتیجه اب شدن یخ های قطبی و گرم شدن بیش از اندازه هوا در نیمکره جنوبی باعث تاثیر در جریان های اقیانوسی مثل گلف استریم میشوند که عامل معتدل بودن هوای اروپا است،میشود و باعث گرم تر شدن اروپا میشود و جریان های دیگر.....

در اخر باید گفت که زمین در حال گرم شدن است و باید هشدار دانشمندان را نسبت به این پدیده جدی گرفت.
طبقه بندی: روشنگری، پیام مدیر،
برچسب ها: گرم شدن زمین، مطلب اسان، سرد شدن زمین، یخ های قطبی، گلف استریم،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • آسمان
  • ریش
  • ضایعات
  • 
    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic