طراحی سایت


پایگاه اطلاع رسانی عزم راسخ
این جنگ جنگ اراده هاست،جنگ عزم های راسخ است."امام خامنه ای"
نوشته شده در تاریخ شنبه 15 تیر 1392 توسط سید رحمان هاشمی

با وجود عدم مقایسه جایگاه رهبری در ایران با دیگر دستگاه های رهبری جهان،اما به دلیل پاسخ به برخی شبهات موجود و نشان دادن ضرورت رهبری در جامعه اسلامی به تشریح ان میپردازیم.


به گزارش گروه سیاسی بصیرتی عزم راسخ:  امروزه با  گسترش جوامع  اسلامی و وجود شبهات زیادی که از طرف برخی به اصطلاح روشنفکر مطرح میشود ما را بر ان داشت تا در مورد ضرورت رهبری در جامعه اسلامی و بعد به مقایسه و برتری این جایگاه نسبت به دیگر دستگاهای نقاط مختلف دنیا میپردازیم:

ضرورت های وجود جایگاه رهبری و شخص مقتدر رهبری در جامعه اسلامی:
1:شیعیان با اعتقاد به وجود امام زمان و ولایت ائمه به جامعه اسلامی باید بدانیم که در نبود حجت خدا در روی زمین،نباید جایگاه رهبری امت در این جوامع ناپدید شود و ما باید این جایگاه را تا زمان ظهور حضرت حجت (عج) اماده نگه داریم.پس جامعه اسلامی باید توسط یک فقیه مدیر و دارای شرایط رهبری امت که خود توسط مجلس خبرگان که خود ان ها را نیز مردم انتخاب میکنند و کاملا این انتخاب حساس هم به اراده مردم  است به این جایگاه انتخاب میشود.

2:"اگر درایت و مدیریت رهبر انقلاب در فتنه سال 88 وجود نمیداشت به طور قطع از انقلاب چیزی باقی نمیماند"  از این جمله میتوان نتیجه گرفت که همیشه باید کسی در راس امور کار از اسلام و مسلمین حفاظت و حمایت کند تا دو دسته گی های مخرب باعث ضربه زدن به نظام اسلامی نباشد.اگر ما در دنیا میبینیم که جوامع ان پیشرفت نمیکنند و یا همیشه در حال نزاع درونی هستند ،مطمئن باشید که دارای رهبر مناسب و مقتدر که دلش برای امتش بسوزد نه خودش ندارد.

3:اگر وصیت نامه هزاران شهید دوران دفاع مقدس که برای دفاع از جامعه اسلامی رقم خورد را یک مطالعه کوتاه بیندازیم،تقریبا در تمام ان ها دفاع از ولایت و رهبری در اولین بند های ان امده است.اگر ما به خون این شهدا پای بندیم و ان ها را شهید که جان خود را در این راه دادند،میدانیم پس باید به وصیت ان ها که حفظ جایگاه ولایت است عمل کنیم.

و اما برتری های این جایگاه نسبت به سایر جایگاه های موجود:
1:در ایران ولی فقیه به صورت کاملا قانونی انتخاب شده و با رای غیر مستقیم مردم به این منصب انتخاب میشود.که این امر به نوبه خود مورد توجه است.
2:اختیارات ولی فقیه در ایران از نظر تصمیم گیری مستقیم در کار قوای دیگر محدود است،و هر قوه به صورت جداگانه عمل میکند،که این هم به نوبه خود جالب است.
3:مجلس خبرگان رهبری به کار رهبر و عزل و نسب ان وظیفه دارد و در مواقع ضروری حتی کار رهبر را هم زیر نظر میگیرد.!
4:در این انتخاب هیچ گونه اعمال نفوذ فرد قبلی وجود ندارد و رهبری موروثی هم نیست،و بدون کودتا و کارهای انحرافی صورت میگرد.
و.........

با این نوشته ها و اعتقادات قلبی ما که از همه این استدلال ها بالا تر است این جایگاه را ارج مینهیم و برای حفظ ان باید از همه وجودمان استفاده کنیم و همین طور که گفتیم با این دستگاه های گاها فاسد پادشاهی و رهبری که به طور مکرر دچار اشتباه و اشگالات میشوند قابل مقایسه نیست.
برچسب ها: تفاوت رهبری، جایگاه حجت، ضرورت رهبری، شبهات، روشنفکر،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • آسمان
  • ریش
  • ضایعات
  • 
    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic