طراحی سایت


پایگاه اطلاع رسانی عزم راسخ
این جنگ جنگ اراده هاست،جنگ عزم های راسخ است."امام خامنه ای"
نوشته شده در تاریخ شنبه 8 تیر 1392 توسط سید رحمان هاشمی

از تشکیل ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر کاشان و دستگیری و برخورد فیزیکی با هنجار شکنان اجتماعی و به نتیجه نرسیدن ان، تا نتایج تشکیل ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر.به گزارش گروه اجتماعی عزم راسخ در کاشان بعد از تشکیل ستاد اجرایی امر به معروف و اقدامات فیزیکی ان در برخورد با هنجار شکنان در قالب امر به معروف،در ذهن بسیاری از مردم روش درستی برای امر به معروف نبود و اعتراضات زیادی توسط مردم شد.همچنین ایراد دیگری که به ان وارد بود، اینکه مردمی نبود،چون مردم برای امر به معروف و نهی از منکر نیاز به یک مجموعه بودند که توسط دادستانی و نیرو انتظامی حمایت شود.
 این بود که ابلاغ رسمی امد و ستاد اجرایی امر به معروف منحل شد، و به جای ان ستاد مردمی احیای امربه معروف و نهی از منکر تشکیل شد و با پشتیبانی بسیج مردمی و داوطلبان مردمی شروع به کار کرد.در ادامه به تشریح بعضی مذیت ها و کاستی های این ستاد و موفقیت های ان در شهرستان کاشان میپردازیم.

بعد از منحل شدن ستاد اجرای با جمع شدن زنان و مردان داوطلب زمینه بهتر برای تذکر به خانم های بد حجاب شهرستان که متاسفانه در کاشان که یک شهر شهدایی و مومن پرور در ایران شناخته میشود،رو به افزایش است،فراهم شد.

ماهیت امر به معروف که چندین ایه در قران کریم از ان امده و امامان معصوم ما همچون امام حسین (ع) که فرمود قیام من بر پایه امر به معروف و نهی از منکر استوار است، این را نشان میدهد که باید تذکر لسانی داده شود تا این که از همان ابتدا به زور برای رفع اشگالات  اجتماعی متوصل شویم.که مطمئن باشید کارایی زیادی ندارد.پس نتیجه اینکه ماهیت امر به معوف در این روش بیشتر رعایت میشود.

امام خامنه ای (حفظه الله) در مورد امر به معروف و نهی از منکر تاکید کردند باید تذکر لسانی یک وظیفه برای همه احاد مردم باشد اما فرمودند اصلا تندی در این روش کارساز نخواهد بود بلکه اصل تکرار و راهنمایی فرد باید مورد توجه قرار گرفته شود، ایشان همچنین فرمودند:تذکر بدهید و سریع از صحنه عبور کنید.(عین بیانات ایشان) یعنی اینکه درگیری اصلا وجود داشته نباشد!.

ستاد احیای امر به معروف با جذب مردم و اموزش و سازماندهی ان ها و به کار گیری ان ها در انواع مراسمات داخل کاشان و ایجاد گروه هایی در مناطق پر رفت و امد شهر جهت تذکر های لسانی ائم از تذکر خانم به خانم و اقایان به  اقایان و همچنین تشکیل گروه های مختلف در سطح شهرستان و اماکن مختلف وظیفه خود را  در این امر به خوبی انجام داده است.

اما در اینجا باید بگوییم باید به ضرورت توجه به کار های فرهنگی در سطح شهر و شناساندن اسوه های صبر و بردباری و رعایت عفت اجتماعی به خانم ها و اقایان و همچنین معرفی شهدا به مردم بیشتر باشد.

در پایان در توضیع تصویر صحفه قبل باید بگویم به این دلیل این تصویر انتخاب شد که فعلا این هنجار شکنی در ایران اسلامی در حال گسترش است و باید هرچه سریعتر ترمیم شود و بدانید تا زمانی که خود مردم به ضروت حجاب نرسند انجام نخواهند داد.

در مطالب بعدی انشاالله به تفکیک بیشتر این فریضه و ضرورت اجرای ان و همچنین پاسخ به شبهات معمول که توسط مردم بیان میشود، خواهیم پرداخت.
طبقه بندی: روشنگری، پیام مدیر، اخبار فرهنگی اجتماعی،
برچسب ها: ستاد مردمی احیا، ستاد اجرایی امر به معروف، امام خامنه ای، ستاد امر به معروف کاشان، نهی از منکر، امام حسین، بد حجابی، هنجار های اجتماعی، نیرو های مردمی، تذکر لسانی،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • آسمان
  • ریش
  • ضایعات
  • 
    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic