تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی عزم راسخ - مسیرهای سه‌گانه یک ائتلاف سه نفره! / ایا ائتلاف جلیلی،ولایتی و قالیباف شدنی است.؟

طراحی سایت


پایگاه اطلاع رسانی عزم راسخ
این جنگ جنگ اراده هاست،جنگ عزم های راسخ است."امام خامنه ای"


نظرسنجی، حکمیت جامعتین، هر دو یا هیچکدام؟! کلاف سردرگم ائتلاف پیشرفت هر روز پیچیده‌تر می‌شود!!
ایا انصراف عادل باعث تکان خوردن ائتلاف خواهد شد یا منجر به ائتلاف جدید میشود.؟؟!333-81.jpg
به گزاش گروه سیاسی_ بصیرتی عزم :راسخ به نقل از خبر گزاری ایسنا-در طول ماه‌های گذشته همواره نظرسنجی ملاک تعیین نامزد ائتلاف پیشرفت اعلام می‌شد اما با نزدیک‌تر شدن به انتخابات و حضور چهره‌های مختلف سیاسی در این عرصه، ملاک حکمیت جامعتین نیز در کنار نظرسنجی مطرح شد و در حالیکه به نظر می‌رسد ولایتی به نظر جامعتین توجه بیشتری دارد، حدادعادل نظرسنجی را بیشتر می‌پسندد. در این بین هنوز نظر قالیباف در هاله‌ای از ابهام است. طولانی شدن نتیجه ائتلاف موجب شایع شدن این نظر شده است که شاید منظور از ائتلاف، پس از معلوم شدن نتیجه انتخابات باشد تا اینکه دو فرد دیگر برای تشکیل دولت با رییس‌جمهور احتمالی ائتلاف کنند!

حدادعادل و نظرسنجی

غلامعلی حدادعادل در مورد فعالیت ائتلاف پیشرفت در ایام تبلیغات ریاست جمهوری می‌گوید که استعفای حسین مظفر به این دلیل بود که با شروع تبلیغات انتخاباتی، نامزدها به عنوان عضو ائتلاف نمی‌توانستند تبلیغات کنند و در واقع ماموریت ائتلاف با آغاز فعالیت تبلیغات انتخاباتی، پایان می‌یابد.

وی با بیان اینکه "زمانی برای تعیین نامزد ائتلاف پیشرفت مشخص نشده است"، گفت: منتظریم از فرصت تبلیغات استفاده کنیم، زیرا نظرسنجی‌هایی که در دوره تبلیغات صورت می‌گیرد، به واقعیت نزدیک‌تر است.

حدادعادل گفته است که ائتلاف پیشرفت هم به نظرسنجی توجه می‌کند و هم به نظر جامعتین؛ البته نظر جامعتین هم با وحدت است.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اصرار دارد که هیچ اختلافی میان اعضای این ائتلاف وجود ندارد و تمام برنامه‌های اعضای ائتلاف با هماهنگی انجام می‌گیرد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا که "آقای ولایتی بر نظر جامعتین تاکید دارند و شما بر نظرسنجی تاکید دارید و قالیباف هم در این زمینه مواضع خود را اعلام کرده است؛ آیا اختلافی در این ائتلاف وجود دارد؟" پاسخ داد که همه اعضای ائتلاف هم نظرسنجی را درست دانستند و در کنار نظرسنجی نظر جامعتین را هم مهم دانسته‌اند. اینکه این هماهنگی به چه صورت انجام بگیرد که هم نظرسنجی و هم نظر جامعتین مطرح باشد، در مذاکره با جامعتین مشخص می‌شود.

ولایتی و جامعتین

از سویی علی‌اکبر ولایتی نیز هنوز اصرار دارد که ائتلاف پیشرفت دچار اختلاف نشده است. ولایتی با بیان اینکه "ائتلاف پیشرفت دچار رقابتهای داخلی نشده است و تابع تصمیم جامعتین خواهد بود"، گفته است که در صورت حمایت جامعتین از سعید جلیلی، ائتلاف پیشرفت از وی حمایت خواهد کرد.

این عضو ائتلاف پیشرفت نظرسنجی را فقط یک معیار در ائتلاف پیشرفت دانسته و اظهار کرده است: در نهایت ما تابع نظر جامعتین هستیم؛ البته جامعتین به نظرسنجی‌ هم توجه می‌کند. اگر تصمیم جامعتین این باشد که من کنار بروم، حتما این کار را انجام می‌دهم.

این در حالیست که ولایتی در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، در پاسخ به این پرسش که "آیا تا آخر رقابت‌ها در صحنه باقی خواهید ماند یا اینکه ممکن است از این عرصه کنار بکشید؟" اظهار کرد: من این‌بار هم به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری وارد صحنه شدم و تا آخر می‌مانم و به رقابت انتخاباتی ادامه می‌دهم و بنا ندارم به نفع کسی عقب‌نشینی کنم.

شاید دلیل این اظهارنظرهای ولایتی این باشد که وی از هم‌اکنون حدس می‌زند نظر جامعتین با اوست بنابراین بر نظر جامعتین تاکید می‌کند.

قالیباف و صورت مساله پاک شده‌ای به نام ائتلاف

شاید اولین میخ بر تابوت ائتلاف را قالیباف کوبید، چراکه وی در نشست سراسری ستادهای مردمی خود گفت که با اتفاقات و وقایعی که در روز آخر ثبت‌نام افتاد، آرایش انتخاباتی دگرگون شده و باید گفت که «موضوع ائتلاف،‌ صورت مساله‌ای پاک شده است».

هرچند دیگر نام و نشانی از هاشمی و مشایی در انتخابات وجود ندارد اما همچنان جلیلی در صحنه هست و این احتمال هم هست که جلیلی گزینه نهایی جامعتین باشد و این امر برای قالیباف که فعالیت‌های انتخاباتی خود را خیلی زودتر از سایر نامزدها آغاز کرده بود، سخت آمده است. هم‌اکنون قالیباف سفرهای استانی خود را آغاز کرده است و بیشتر وقت خود را خارج از تهران به سر می‌برد و حتی برای افتتاح بزرگراه امام علی (ع) نیز در تهران نبود.

درحالیکه قالیباف نظر خود را درباره ملاک‌های نظرسنجی و حکمیت جامعتین بیان نکرده است، مهرداد لاهوتی سخنگوی شورای راهبردی ائتلاف 1+2 در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که "اگر قالیباف گزینه نهایی ائتلاف 1+2 نباشد این شورا از کدام از اعضای ائتلاف حمایت می‌کند؟"، گفت: آقای قالیباف در انتخابات کنار نمی‌کشد و از این مقطع به بعد حضور آقای قالیباف در انتخابات قطعی شده است.

حسین مظفر رئیس ائتلاف پیشرفت نیز در متن استعفای خود از این سمت که لحنی اعتراضی داشت، خطاب به اعضای ائتلاف پیشرفت یادآور شده است که ادامه بلاتکلیفی و به تاخیر انداختن معرفی فرد واجد شرایط تا بعد از مناظره‌های صداوسیما به امید احتمال در تغییر معنادار آرای مردمی هریک از نامزدهای ائتلاف، موجب سرگردانی هواداران و بلاتکلیفی نیروهای اصولگرا و ارزشی و به هدر رفتن سرمایه‌های انسانی و جذب هواداران به سوی نامزدهای دیگر خواهد شد که به نفع هیچ‌یک از اعضای محترم شورا نخواهد بود.

اعضای ائتلاف پیشرفت امروز (دوشنبه) به دیدار آیت‌الله مهدوی‌کنی و یزدی می‌روند تا گزارش فعالیت‌های خود را ارائه کنند و نظر ایشان را نیز جویا شوند. پرسشی که در این بین مطرح می‌شود این است که آیا این دو می‌توانند گره کور این ائتلاف را باز کنند؟ ائتلافی که گویا دیگر وجود ندارد.

طبقه بندی: روشنگری، پیام مدیر، اخبار فرهنگی اجتماعی، اخبار سیاسی، جنگ نرم،
برچسب ها: انصراف، حداد عادل، انتخابات، نظرسنجی، جامعتین، ائتلاف جدید، جلیلی،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • آسمان
  • ریش
  • ضایعات
  •