تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی عزم راسخ - امنیت تلفن های همراه کدام کشورها بیشتر در معرض تهدید قرار دارد؟

طراحی سایت


پایگاه اطلاع رسانی عزم راسخ
این جنگ جنگ اراده هاست،جنگ عزم های راسخ است."امام خامنه ای"
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 فروردین 1392 توسط سید رحمان هاشمی


تهدیدهای امنیتی برای تلفن‌های همراه همچنان رو به افزایش است و این طور که مرکز NQ Mobile اعلام کرده، حدود 95 درصد بدافزارهای مخصوص تلفن‌های همراه مخصوص گوشی‌های اندرویدی عرضه می‌شوند.

شرکت امنیت موبایلی که دفاتر مرکزی آن در آمریکا و چین واقع شده است، در گزارش خود توضیح داد که در سال 2012 میلادی 33 میلیون دستگاه الکترونیکی مجهز به سیستم‌عامل اندروید به انواع بدافزارها آلوده شدند که این رقم نسبت به سال قبل از آن رشد 200 درصدی را نشان می‌داد.

"عمر خان"(Omar Khan) یکی از مدیران عامل مرکز NQ Mobile در این خصوص توضیح داد: «اندروید یکی از قوی‌ترین سیستم‌های عامل در جهان محسوب می‌شود. این سیستم‌عامل به توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری امکان می‌دهد آخرین نوآوری‌های خود را در قالب ابزارهای جدید به دست کاربران برسانند. اما با توجه به اینکه این سیستم‌عامل بسیار باز است، امکان انجام فعالیت‌های مخرب را فراهم می‌کند».
بررسی‌های مرکز Blue Coat هم نشان داده است که حدود 25 درصد بدافزارهای موبایلی از سوی سایت‌های مستهجن ارسال می‌شوند و از هر 10 کاربر مجهز به گوشی هوشمند 3 نفر روی گوشی خود هیچ رمز عبوری ندارد.
در گزارش مرکز NQ همچنین اعلام شده است که چین‌، هند و روسیه سه کشور برتر محسوب می‌شوند که بیشترین دستگاه موبایلی آلوده در آن‌ها وجود دارد.
 
منبع: ایستنا

طبقه بندی: اخبار فرهنگی اجتماعی، پیام مدیر، جنگ نرم،
برچسب ها: خطر تکنولوزی همراه،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • آسمان
  • ریش
  • ضایعات
  •