تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی عزم راسخ - هر حركت اختلافی در میان مسلمانان بطور قطع، بازی در زمین دشمن است...

طراحی سایت


پایگاه اطلاع رسانی عزم راسخ
این جنگ جنگ اراده هاست،جنگ عزم های راسخ است."امام خامنه ای"
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 10 بهمن 1391 توسط سید رحمان هاشمی

رهبر انقلاب اسلامی ایجاد اختلاف و مشغول كردن مسلمانان به یكدیگر را اصلی‌ترین تلاش دشمنان برای مقابله با بیداری اسلامی دانستند و افزودند: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز از همان ابتدا سیاست ایجاد اختلاف دنبال شد اما جمهوری اسلامی با قاطعیت در مقابل این توطئه ایستاد و پرچم اتحاد اسلامی را برافراشت.به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری؛ همزمان با هفدهم ربیع الاول و خجسته سالروز میلاد پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص)و حضرت امام صادق (ع)، جمعی از مسئولان نظام، قشرهای مختلف مردم و همچنین میهمانان شرکت کننده در بیست و ششمین کنفرانس وحدت اسلامی و سفرای کشورهای اسلامی، امروز (سه‌شنبه) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار ضمن تبریك هفدهم ربیع الاول سالروز میلاد پیامبر اعظم اسلام (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع)، اتحاد اسلامی را یك شعار مقدس و  وحدت میان امت اسلامی را مهمترین پیام رسالت نبی مكرم اسلام (ص) دانستند و با اشاره به حركت بیداری اسلامی در دنیای اسلام بویژه در شمال افریقا، آن را بخشی از تحقق وعده الهی دانستند و تأكید كردند: امروز اصلی‌ترین سیاست دنیای استكبار برای مقابله با بیداری اسلامی، ایجاد اختلاف و به جان هم انداختن مسلمانان در كشورهای اسلامی است، بنابراین وظیفه خطیر نخبگان دینی، سیاسی و دانشگاهی جهان اسلام تشریح طراحی دشمن برای امت اسلامی و تلاش جدی برای تحقق شعار اتحاد اسلامی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، ‌ماه ربیع الاول را بواسطه میلاد پیامبر اسلام (ص) و امام صادق (ع)، بهار زندگی و حیات خواندند و خاطرنشان كردند: گرامی داشتن این میلاد بزرگ، فقط به جشن و شادی صرف نیست بلكه دنیای اسلام باید رابطه معنوی، قلبی و عاطفی خود را با نبی مكرم (ص) روز به روز تقویت كند.

ایشان یكی دیگر از ضروریات گرامیداشت هفدهم ربیع الاول را تبعیت امت اسلامی از دستورات پیامبر اسلام (ص) دانستند و افزودند: مسلمانان باید دستورات آن بزرگوار را در زندگی خود پیاده و در مسیر دستورات ایشان برای تربیت فردی و اجتماعی و رفتار سیاسی در جامعه، حركت كنند.

رهبر انقلاب اسلامی شرایط دنیای اسلام را برای پیروی عملی از دستورات حضرت خاتم النبیین (ص) را بواسطه آغاز حركت بیداری اسلامی، مهیا و آماده خواندند و تأكید كردند: بعد از دهها سال فشار و سلطه غربیها بر دنیای اسلامی، اینك مسلمانان احساس می كنند كه اسلام، زمینه ساز تحقق عزت، سربلندی و استقلال آنها است و همه آرزوهای امت اسلامی، ‌می تواند به بركت اسلام برآورده شوند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، شكل گرفتن احساس تواناییِ ایستادگی در مقابل استثمار و استكبار دولتهای غربی، در میان مسلمانان، و واداركردن غربی‌ها به عقب نشینی را از بركات بیداری اسلامی برشمردند و افزودند: بیداری اسلامی كه سی و چهار سال قبل در ایران آغاز شد و اكنون در دنیای اسلام در حال گسترش است، از نشانه‌های تحقق وعده الهی و حركت به سمت پیروزی است.

ایشان خاطرنشان كردند: دنیای استكبار از همان ابتدای حركت بیداری اسلامی تلاش كرده است تا در مقابل آن مشكل و سد ایجاد كند اما اگر مسلمانان به خداوند متعال توكل كنند و عزم جدی برای حركت رو به جلو داشته باشند، سد دشمنان، قطعاً مانع حركت دنیای اسلام نخواهد شد و آنان گام به گام به پیروزیهای بیشتری خواهند رسید.

رهبر انقلاب اسلامی، ایجاد اختلاف و مشغول كردن مسلمانان به یكدیگر را اصلی‌ترین تلاش دشمنان برای مقابله با بیداری اسلامی دانستند و افزودند: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز از همان ابتدا سیاست ایجاد اختلاف دنبال شد اما جمهوری اسلامی با قاطعیت در مقابل این توطئه ایستاد و پرچم اتحاد اسلامی را برافراشت.

حضرت آیت الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: امام خمینی (ره) در طول حیات خود بارها تأكید كردند كه ما معتقد به برادری اسلامی هستیم و این مسیر، بعد از ایشان نیز تا به امروز، ادامه داشته است.

ایشان تأكید كردند: تنها راه مقابله با توطئه ایجاد اختلاف، احساس اتحاد میان مسلمانان و همچنین در میان گروه‌ها، مذاهب و جناح‌های مختلف داخل هریك از كشورهای اسلامی است.

رهبر انقلاب اسلامی نتیجه اختلاف میان مسلمانان را به حاشیه رفتن  مسئله فلسطین و لزوم ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی آمریكا و غرب دانستند و افزودند: حركت جدیدی كه امروز غربی‌ها در آفریقا برای تسلط بر ملت‌های آفریقایی آغاز كرده‌اند، نتیجه اختلافات و مشغول بودن مسلمانان به یكدیگر است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به نمونه‌هایی از نتایج ایجاد اختلاف در میان مسلمانان از جمله فجایع پاكستان، جنگ و كشتار در سوریه، بایكوت شدن صدای مردم در بحرین، و در مقابل هم قرار گرفتن مردم در مصر، تأكید كردند: هر حركت اختلافی در میان ملتهای مسلمان و یا در داخل هر كشور اسلامی، بطور قطع و یقین ، بازی كردن در زمینی است كه دشمن طراحی كرده است.

ایشان نخبگان دینی، سیاسی، دانشگاهی و حوزوی كشورهای اسلامی را به جدی گرفتن موضوع وحدت فراخواندند و افزودند: نخبگان امت اسلامی باید ضمن تشریح طراحی خطرناك دشمن برای ایجاد اختلاف، خود نیز از هرگونه اختلاف و یا تحریك احساسات سطحی و عامیانه پرهیز كنند، زیرا برافروختن آتش اختلافها، سرنوشت ملت‌ها را سیاه می‌كند.

رهبر انقلاب اسلامی، شعار «اتحاد اسلامی» را یك شعار مقدس خواندند و تأكید كردند: اگر امروز پیامبر اسلامی (ص) در میان ما بودند، همه مسلمانان را به اتحاد و پرهیز از اختلافات دعوت می‌كردند.

در ابتدای این دیدار محمود احمدی نژاد رئیس جمهور در سخنانی ضمن تبریك سالروز میلاد نبی مكرم اسلام (ص) و حضرت امام صادق (ع)، پیامبر اسلام را ادامه‌دهنده و تكمیل‌كننده راه همه انبیاء الهی برای سعادت بشریت دانست و گفت: تنها راه رستگاری امت اسلامی تبعیت از پیامبر (ص) است.

رئیس جمهور با اشاره به دعوت همه پیامبران الهی بویژه حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) به توحید، خاطرنشان كرد: هدف اصلی مستكبران جهانی و صهیونیست‌های بی‌فرهنگ غارت جهان و سیطره بر آن،‌ از طریق ایجاد اختلاف‌ است، بنابراین وحدت مهمترین موضوع در دنیای اسلام و حتی در جهان است.

در پایان این دیدار رهبر انقلاب اسلامی با حضور در میان جمعی از میهمانان شركت كننده در كنفرانس وحدت اسلامی از نزدیك با آنان دیدار و گفتگو كردند.

طبقه بندی: اخبار فرهنگی اجتماعی، اخبار سیاسی، خبرهای گوناگون،
برچسب ها: امام خامنه ای، رهبر انقلاب، وحدت، دشمنی با اسلام،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • آسمان
  • ریش
  • ضایعات
  •